חשק מיני – כיצד ניתן להגביר אותו

כולנו, בתור בני אדם שחיים בחברה אנושית, יודעים שיש חשיבות אדירה לחיי המין שלנו. אנחנו רוצים להרגיש טוב עם עצמנו מבחינה אישית וכיוון שהחברה מייחסת חשיבות אדירה לסקס, טבעי שהנושא הזה יעסיק את כולנו. זו הסיבה שבגללה אנשים שיש להם חשק מיני ירוד מוטרדים מהעניין, כי איך אפשר להשלים עם מצב כזה? אומנם זה נכון שלא בכל יום בחיינו החשק המיני שלנו יהיה זהה, ובהחלט טבעי שיהיו תקופות שבהן העניין יותר משמעותי לעומת תקופות אחרות. מה שלא הגיוני ולא תקין, זה אם החשק המיני שלנו נעלם לחלוטין. אומנם זה נכון שיש הרבה אנשים שיוכלו לחיות חיים שלמים גם ללא חשק מיני ובלי לקיים יחסי מין, אך השאלה היא למה להשלים עם המצב הזה? המיניות שלנו לא רק מענגת אותנו אלא גם משפיעה על הדימוי העצמי שלנו ואפילו מגדירה אותנו, כך שבהחלט טבעי שנתעסק בכך. במידה וגם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים, סובלים בזמן האחרון מחשק מיני ירוד, למה שלא תתמודדו עם הדברים אחת ולתמיד ותעשו משהו כדי לשפר את המצב?

 

איך יכול להיות שזה קורה לכם?

פעמים רבות אנחנו רואים אנשים שסובלים מחוסר חשק מיני ותשוקה ולא מטפלים בעניין. לא אחת הסיבה לכך היא שהם פשוט לא מצליחים לדבר על הדברים, אפילו רק עם עצמם. לא תמיד קל לעמוד מול המראה ולהגיד לעצמנו שמין לא מעניין אותנו יותר, שאנחנו מוטרדים מהנושא הזה ושאין לנו מושג מה לעשות בנידון. איך יכול להיות, לדוגמא, שגבר בין חמישים, שעד לפני כמה שנים היה מאוד פעיל מבחינה מינית, מוצא את עצמו מתחמק ממפגשים מיניים ולא יכול בכלל לחשוב על הנושא? האמת היא, שברגע שנבין שזה קורה לכולם, יהיה לנו הרבה יותר פשוט להתמודד עם הדברים. חשק מיני זה משהו שבהחלט יכול לעלות ולרדת לאורך השנים, ואם אתם מרגישים כבר לא מעט זמן שהחשק המיני שלכם ירוד, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. הרבה יותר אנשים ממה שנדמה לכם סובלים מהעניין הזה מסביבכם, ועצם הידיעה הזאת בהחלט מרגיעה. יתרה מכך, אם יש כל כך הרבה אנשים שסובלים מחשק מיני ירוד, טבעי שיהיו גם לא מעט תרופות וטיפולים שמטרתם לשפר את המצב.

 

חשוב להבין מדוע זה קורה

עוד נקודה שבהחלט שווה את ההתייחסות שלכם, אם החלטתם להתמודד אחת ולתמיד עם החשק המיני הירוד שלכם, זו השאלה למה זה קורה? כלומר, איך אפשר בכלל לטפל בבעיה אם אנחנו לא מבינים עד כמה היא חמורה ולמה היא קורת? יש הרבה יותר מגורם אחד שיכול להוביל למצב של חשק מיני ירוד, ואין ספק שכל אדם צריך לעצור תחילה ולהבין מה קורה לו באופן אישי. האם מה שמוביל אצלכם לחשק מיני ירוד הזה שאתם עושים סקס עם אותו בנאדם כבר עשרות שנים וזה הפך להיות משעמם? או שאולי במקרה שלכם יש לכם חשק מיני ירוד כי אתם סובלים מדיכאון? האם יש משהו שמטריד אתכם בחייכם ואשר מוביל למצב רגשי קשה? או שאולי אתם סובלים מחשק מיני ירוד כי יש לכם בעיה הורמונאלית? כמו שאתם רואים, לא חסרות סיבות שעלולות להוביל לחשק מיני ירוד ובהחלט כדאי לעצור ולהבין מדוע קורים הדברים.

 

האם כדאי לדבר על הדברים עם בן או בת הזוג?

הנושא הזה שתמיד עולה כאשר אנשים חושבים כיצד ניתן יהיה להגביר את החשק המיני, זו השאלה האם צריך להעלות את הדברים לדיון מול בן או בת הזוג. ראשית, זו הנקודה להזכיר שחשק מיני ירוד זה לא משהו שרק נשים סובלות ממנו, למרות שבחברה שבה אנחנו חיים הרבה יותר טבעי לדבר על העניין הזה ולהזכיר נשים. למען האמת, גם גברים רבים, שלכאורה מצופה מהם לרצות תמיד סקס, מוצאים את עצמם סובלים מחשק מיני ירוד. שנית, כמובן שאין תשובה אחת נכונה לשאלה האם כדאי לדבר על הדברים עם בן הזוג או לא, כי זה מאוד תלוי במערכת היחסים שלכם. האם אתם מרגישים עד כדי כך בנוח לדבר על הכול עם בן הזוג? קחו בחשבון שפעמים רבות כאשר לא מדברים על הבעיה הזאת בצורה ישירה, חוסק החשק המיני מוביל להרבה בעיות אחרות. לדוגמא: בן הזוג עלול לחשוב שאתם פשוט כבר לא נמשכים אליו יותר, מה שיגרום מבחינתו למשבר ואולי אפילו לכך שהוא יחפש לעצמו פתרונות אחרים לעניין, מחוץ לחיי הנישואים. לכן יש משמעות לשיחה פתוחה וכנה עם בן או בת הזוג, שכן בנוסף לכך, פעמים רבות כאשר מדברים על הדברים הבעיה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה להתמודדות. לכן, למרות שזה מביך ולמרות שאולי לא יהיה קל לבן הזוג שלכם לקבל את המצב, בהחלט כדאי יהיה לפתוח הכול ולדבר בצורה גלויה על מה שקורה לכם.

 

ההחלטה להתמודד עם המצב

עצם העובדה שתדברו עם בן הזוג על הדברים ועצם העובדה שאתם קוראים את המאמר הזה וחושבים על הכול לעומק – מובילה לפתרון. כלומר, כמו שקורה לגבי הרבה בעיות אחרות בחיים, כבר כאשר מודים שיש לנו בעיה אנחנו למעשה נמצאים בחצי הדרך אל הפתרון. מה שכן, אסור לשכוח לעשות עוד כמה צעדים, כמו לדוגמא: להחליט איך אתם באמת רוצים להתמודד עם הדברים. קחו בחשבון שככל שאתם דוחים עוד ועוד את העניין, המצב עלול להיות יותר גרוע. כלומר, אם מדובר רק על כמה חודשים שבהם אין לכם חשק מיני, תוכלו עוד להתמודד עם העניין יחסית בקלות, אך מה עושה מי שאצלו המצב הזה נמשך כבר שנים? והאם לא כדאי יהיה לעשות משהו רציני יותר בנידון? לכן, אם עדיין יש לכם דילמה האם לחכות שהזמן יעשה את שלו או לפעול בצורה אקטיבית יותר, כדאי שתדעו: יש היום פתרונות נהדרים לעניין שיכולים להגביר את החשק המיני שלכם, אז למה שלא תנסו אותם?

 

הדרך הטבעית להגביר את החשק המיני

רוצים להחזיר את המין לחייכם? מרגישים שבעיה כמו חשק מיני ירוד מובילה להרבה בעיות אחרות בזוגיות שלכם? אם כך, הגיע הזמן תדעו: היום, כאשר יש תחליף ויאגרה טבעי ואיכותי, הכול יכול להיות פשוט יותר. משמעות הדברים היא שאם אתם יכולים לפנות כבר עכשיו למקום שבו מוכרים תחליף ויאגרה טבעי, למה שלא תעשו זאת? היתרונות של התחליף הטבעי לויאגרה ברורים, שכן אתם לא צריכים בכלל מרשם של רופא כדי לקנות אותו. העובדה הזאת הופכת את העניין להרבה יותר פשוט ונגיש עבור אנשים רבים, אז למה שלא תנסו זאת? בנוסף, תחליף ויאגרה שמבוסס כולו על חומרים טבעיים לא יגרום לכם לאלרגיות ולא יכול לגרום לכם לתופעות לוואי כמו התמכרות. לכן אם עד היום חששתם מכל הבעיות הללו, אתם בהחלט יכולים להסיר דאגה מלבכם. אצלנו באתר אתם יכולים למצוא תחליפי ויאגרה טבעיים ועוד פתרונות רבים אחרים לשיפור ולהגברת החשק המיני, אז למה שלא תזמינו כמה גלולות כאלה כבר עכשיו ותתגברו על הבעיה בקלות?

למדתם משהו חדש? שתפו עם החברים
מאמרים נוספים מהמגזין
העגלה שלי

רוצים לדבר עם מומחה ?