איך לפתור חרדת ביצוע?

חרדת ביצוע הינה תופעה שאף גבר אינו היה רוצה להיתקל בה בשום שלב כזה או אחר במהלך חייו. עם זאת, על פי נתונים שונים, ישנם לא מעט אנשים שסובלים מהתופעה ברחבי העולם ולשם כך פותחו מגוון פתרונות וטיפולים שונים.

חרדת ביצוע – במה מדובר?

לפני שנרד לעומק הבעיה ונבין במה מדובר ומה סוגי הטיפולים השונים הקיימים בשוק, חשוב להכיר ולהבין את המושג שנקרא חרדת ביצוע. חרדת ביצוע הינה בעיה בתחום חיי המין וביחסי המין, ומשמעותה פשוטה מאוד- הגבר נקלע לחרדת ביצוע בעת ביצוע אקט מיני. כמובן שכמו כל מחלה או בעיה רפואית ישנם שלבים ודרגות לתופעה- החל מגברים שמצליחים להתמודד עם התופעה בעזרת גירוי של בת הזוג, ואילו ישנם גברים שמצליחים להתמודד עם התופעה עם סיוע חיצוני של תרופה- לצורך הדוגמא ויאגרה ללא מרשם.

חרדת הביצוע הינה תופעה שכיחה בקרב גברים בכל הגילאים- החל מגילאים צעירים שבהם הגבר נחשף לראשונה לעולם יחסי המין, ועד לגברים מבוגרים בכל שלבי חייהם. ישנן מגוון רחב של סיבות שעשויות להוביל לתופעה זו, אך את חלקן ניתן לשייך לחתך גילאים מסוים. כך לדוגמא חרדת ביצוע שנובעת מחוסר הכרת התחום או מהיעדר ניסיון מיני, תתאים יותר לחתך הגילאים הצעיר יותר וכו’. לאחר שנסקור את מגוון הסיבות המובילות לחרדת הביצוע, נכיר לכם את סוגי הטיפולים השונים והמוכרים ביותר בתחום חיי המין. חשוב לציין כי ישנם תרופות וטיפולים שונים שמתאימים לכלל הגילאים ולכלל הסיבות השונות, והמרכזית שבהם היא ויאגרה ללא מרשם.

 

הסיבות השונות  והטיפולים השונים להופעת התופעה הנוראית שנקראת “חרדת ביצוע”

הסיבה הראשונה שנתמקד בה היא בעיות בחיי המין. בעיות בחיי המין יוצרות אצל גברים את תופעה חרדת הביצוע בכל הגילאים. כאשר ישנה בעיה בחיי המין של הגבר ובתפקודו המיני- נוצרת כמעט בצורה אוטומטית תופעת חרדת הביצוע. כשאנו אומרים בעיות בחיי המין של הגבר, אנו מתכוונים לשתי תופעות מרכזיות- אימפוטנציה (אין אונות) ושפיכה מהירה. על מנת שנבין כיצד כל תופעה יוצרת את חרדת הביצוע, נסביר על כל תופעה ועל השלכותיה הגופניות.

אימפוטנציה או בשמה העברי אין אונות, הינה תופעה שבה הגבר לא מצליח להגיע לזיקפה מלאה וטובה מספיק על מנת לנהל יחסי מין תקינים. תהליך יצירת הזיקפה בגוף פועל בצורה הבאה: ברגע שהגבר מזהה אובייקט מיני שמושך אותו, המוח מעביר לחלקי הגוף אותות חשמליים. חלק מהאותות מיועדים לאזור איבר המין של הגבר, והם מורים לגוף להרחיב את כלי הדם באזור איבר המין ובכך מתאפשרת העברה גדולה יותר של דם. כאשר מועברת כמות מספיק גדולה של דם דרך כלי הדם, נוצרת הזיקפה. בהנחה וקיימת בעיה כלשהי בכל אחד משלבי התהליך, סביר שהגבר יסבול מתופעת האימפוטנציה. אין צורך להתעכב ולהסביר מדוע תופעה זו מובילה בצורה ישירה לחרדת ביצוע.

גם אם הגבר חווה מקרה בודד שכזה במהלך חייו, הוא תמיד עשוי לחשוש שמא הוא יחזור על עצמו, מה שעשוי להוביל לחרדת ביצוע. מגוון הטיפולים השונים שמוצעים לתופעת האימפוטנציה בשוק הינם רבים ומגוונים, אך המוכר שבהם נקרא ויאגרה ללא מרשם. מדובר בטיפול שמסייע לגוף לעבור את המגבלות הקיימות לאורך תהליך יצירת הזיקפה. התרופה מאפשרת לגבר להגיע לזיקפה מלאה על ידי הרחבת כלי הדם באיבר המין- וכך מספיק דם עובר לצורך יצירת זיקפה מלאה. כתגובה ישירה לכך, תופעת חרדת הביצוע נעלמת כלא הייתה.

שפיכה מהירה, היא תופעה בה הגבר מגיע לשפיכה לאחר פרק זמן קצר מאוד. הבעייתיות במקרה שכזה היא שהגבר לא מצליח לספק את בת הזוג בעת קיום יחסי המין. מקרים שכאלה עשויים להעיב על מערכת היחסים המינית בין בני הזוג, ובמקרים מסוימים להביא לפידבק נמוך מן הצד השני. במקרים שכאלה, עשוי הגבר להיקלע למצב של חוסר ביטחון בעת ניהול חיי המין- מה שמביא בצורה ישירה לחרדת ביצוע. במקרים מהסוג הזה, מומלץ להשתמש בטיפול תרופתי בדמות קמגרה. מדובר בג’ל איכותי שנועד לייצר זיקפה ממושכת לאורך זמן. כמו כן, הייחודיות של הטיפול באה לידי ביטוי באלחוש של איבר המין הגברי, ובכך הגבר יכול לבצע יחסי מין ממושכים לאורך זמן ללא חשש משפיכה מוקדמת. כאשר הגבר לא צריך לחשוש משפיכה מוקדמת כפי שסבל עד כה, הוא נמנע ממצבים של חוסר ביטחון- וכתוצאה ישירה מכך נעלמת גם חרדת הביצוע.

הסיבה השנייה שנתמקד בה היא היעדר ניסיון בתחום חיי המין. כפי שציינו קודם לכן, התופעה מתאימה יותר לחתך הגילאים הצעיר בקרב הגברים, ולכן היא שכיחה בקרב בני הנוער הצעירים. באופן כללי, ישנם לא מעט גברים שחוששים שמא יעשו “פאדיחה” בזמן קיום יחסי המין, מה שייתפס בעיני הבחורה כחולשה או כצעירות מסוימות. התפישה הזו היא למעשה מה שיוצרת אצל הגבר את תחושת חוסר הביטחון בעת ביצוע האקט, מה שמוביל בצורה ישירה לתופעת חרדת הביצוע. חשוב להבין, שברוב המקרים בהם גבר ייתקל בתופעת חרדת הביצוע היא תופיע בעקבות חוסר ביטחון מסוים.

חוסר הביטחון עשוי לנבוע ממגוון רחב של סיבות – שאחת מהן היא היעדר ניסיון בחיי המין.
הטיפול המומלץ ביותר במקרים שכאלה הוא טיפול או ליווי פסיכולוגי. כאשר מדובר בגברים צעירים שאינם בעלי ניסיון בתחום, החשש שהם יעשה פאדיחה בזמן ביצוע האקט מוביל בהרבה מקרים לחוסר ביטחון עצמי. ליווי או ייעוץ פסיכולוגי של מומחה בתחום, משקף להם את הנושא ומסביר להם כיצד הם צריכים לבצע את האקט בצורה הנכונה והטובה ביותר. מדובר בפתרון יעיל למדי והוכח לאורך שנים רבות כפיתרון יעיל ואיכותי.

סיבה נוספת שעשויה להוביל לחרדת ביצוע היא תפישה עצמית נמוכה. כשאנו אומרים תפישה עצמית נמוכה הכוונה למקרים שבהם הגבר לא מעריך את יכולות הביצוע שלו- בין אם בעקבות מקרים מסוימים בעבר (בגידות במערכות יחסים קודמות), בין אם בעקבות חרדות או קשיים נפשיים ולעיתים גם בעקבות פידבק נמוך מצד בת הזוג. מקרים מהסוג הזה עשויים להתרחש בכל הגילאים השונים- החל מהגילאים הצעירים ביותר בחייו המינים של הגבר ועד הגילאים המאוחרים ביותר. כאשר נתקלים בתופעה זו, ניתן לטפל בה במגוון טיפולים- החל מטיפול וסיוע פסיכולוגי ועד בטיפול תרופתי- כמו ויאגרה ללא מרשם. במקרים שכאלה מומלץ להשתמש בטיפול כפול- גם להשתמש בליווי או ייעוץ פסיכולוגי, ובאותה העת להשתמש גם בטיפול תרופתי כלשהי. כך הגבר יכול לזרז את תהליך “ההחלמה”- ולהביא להיעלמות תופעת חרדת הביצוע.

לסיכום..

יסכימו כול הגברים בלי יוצא מן הכלל שתופעת חרדת הביצוע הינה תופעה לא נעימה שאף אחד לא היה רוצה להיתקל בה. בין אם מדובר בתופעה שנובעת מבעיות שונות בחיי המין של הגבר (אימפוטנציה, שפיכה מהירה ועוד), בין אם מדובר בבעיות פסיכולוגיות של הגבר או אם בכלל מדובר בגבר צעיר בראשית חייו המיניים שסובל מחרדת ביצוע עקב חוסר הכרת השטח- לכל אלה יש טיפולים רבים ומגוונים. אל תתמהמהו, טפלו בבעיה בהקדם האפשרי על מנת לגדוע אותה מן היסוד.

למדתם משהו חדש? שתפו עם החברים
מאמרים נוספים מהמגזין
לויטרה למכירה במרכז

כולם ללא יוצא מן הכלל שמעו על ויאגרה ולרוב גם מכירים את הוראות שימוש ויאגרה, אבל בכל הנוגע ללויטרה הולכים מעט לאיבוד. האם מדובר בשני

קרא עוד »
העגלה שלי

רוצים לדבר עם מומחה ?