איך לעשות סקס

המיניות שלנו היא דבר מורכב, והיא מושפעת מאלמנטים פיזיולוגיים ורגשיים. סקס הוא כמובן דרך להתרבות, אבל ממש לא רק. הוא דבר מאוד מהנה בשביל כל מי שמשתתף או משתתפת בחוויה. למרות שסקס הוא חלק מאוד חשוב מהחיים שלנו, לא תמיד זה מרגיש הכי נוח לדבר על זה. רוצה לדעת יותר על איך לעשות סקס? הנה כל מה שצריך לדעת לפני הפעם הראשונה.

 

מאיפה מגיע הרצון שלנו לעשות סקס?

הרצון שלנו לעשות סקס, ותחושת ההנאה שסקס גורם לנו, מושפעים מהציפיות הפיזיולוגיות, החברתיות והפסיכולוגיות שלנו לגבי סקס, והאינטראקציות ביניהן. הרבה גברים ונשים חושבים שההנאה האולטימטיבית מסקס היא על ידי הגעה לאורגזמה, אבל זה ממש לא הכול. אורגזמה נתפסת כהוכחה החותכת של סקס מוצלח, אבל אפשר ליהנות מאוד גם בלי להגיע לאורגזמה, ויש דרכים רבות ליהנות גם בלי ״ללכת עד הסוף״.

 

מה עושה לי טוב?

ישנם אזורים בגוף שמגע בהם יכול לגרום לנו לתחושות נפלאות! גם הפטמות יכולות להסב לנו הנאה רבה, וגם אזור הדגדגן בגוף האישה. למען האמת, יש הרבה מאוד אזורים בגוף שבכלל לא חשבנו עליהם, והדרך הטובה ביותר היא פשוט לחקור ולראות מה עושה לי נעים. חשוב לזכור שהגוף של כל אחד ואחת מאיתנו הוא שונה ומיוחד, ומה שעושה לי נעים, לא בהכרח יעשה נעים למישהו אחר או למישהי אחרת. הדרך הכי טובה היא לגעת בעצמנו. התחילו במגע עדין באברי המין, והתקדמו למגע בכל הגוף. זה ייתן לכם מושג טוב על מה נעים ומה לא נעים לכם. לשלל מוצרים שישפרו את ההנאה מסקס היכנסו לאתר טבע אונליין.

 

שמרו על תקשורת כנה ופתוחה

לדבר עם הפרטנר או הפרטנרית שלכם על סקס זה בגדר חובה. כדי שהסקס יהיה טוב, צריך להסביר לצד השני מה עושה לנו טוב, מה הצרכים שלנו ומה הרצונות שלנו. חשוב לדבר גם על משמעות הסקס בשביל שני הצדדים, ועל הכוונות של הצדדים (משהו חד פעמי או קשר מתמשך). לא משנה אם זו הפעם הראשונה או העשירית שלכם, אל תניחו שהצד השני יודע מה עושה לכם נעים. לא משנה כמה תדברו על זה עם חברים וחברות לפני, שום דבר לא יכול להכין אתכם לסקס עצמו. הדרך היחידה היא לשאול את הפרטנר או הפרטנרית מה נעים להם, ולהגיד להם גם מה נעים לכם.

 

לא נעים לכם? אל תזייפו

זה נכון שבכל הקומדיות הרומנטיות סקס תמיד מלווה באנחות וגניחות בכל מגע, אבל זה לא תמיד קורה. נשיקה לא מביאה לאורגזמה, וגם אם לא הגעת לאורגזמה – הכול בסדר. בטח בפעם הראשונה. לוקח זמן להבין מה קורה וללמוד מה נעים לנו. אז אל תשמיעו קולות כי ככה נראה לכם שסקס צריך להישמע, ואל תגרמו לפרטנר או לפרטנרית שלכם לחשוב שכל נגיעה קטנה גורמת לכם לאורגזמה מטורפת.

 

סקס לא צריך לכאוב

נשים רבות מאמינות שהפעם הראשונה צריכה לכאוב, אבל זה ממש לא נכון. זה אולי קצת מוזר, מביך ולא נוח, אבל זה בהחלט לא צריך לכאוב. כדי להקל על הפעם הראשונה (ובתכלס זה כיף גם בהמשך), קנו ג׳ל ייעודי שיעשה את הכול נעים וחלק יותר. נשים: אם זה בכל זאת כואב – גשו לבדיקה גינקולוגית, ייתכן שמדובר בבעיה רפואית. זכרו שסקס פשוט לא צריך לכאוב.

 

אל תשוו את החוויות שלכם לחוויות של אחרים

נכון, יצא לכם כבר לדבר עם חברים או חברות על איך לעשות סקס, ואיך היה להם בפעם הראשונה. אבל אצל כל זוג זה שונה, ואסור להשוות. אסור גם לפתח ציפיות מסקס על סמך חוויות שהיו לכם בעבר עם פרטנרים ופרטנריות אחרים. כמו בקשרים עם חברים וחברות- כל קשר הוא שונה. אז למה שסקס יהיה אותו הדבר?

 

עשו הכול בהסכמה וברצון משותף

זה לא מספיק לא להגיד לא! צריך לרצות לעשות דברים ביחד. עשו רק מה שעושה לכם כיף, ושמלהיב אתכם לעשות. חשוב לזכור שזה שהתחלנו בקצת נגיעות לא חייב להוביל אותנו לסקס, ותמיד אפשר לעצור כשזה לא מתאים לנו. אותו הדבר לגבי הפרטנר או הפרטנרית שלנו: שאלו אותו או אותה כל הזמן אם נעים להם וכיף להם.

 

אל תשכחו לנשום

חלק גדול מההנאה שלנו מסקס הוא להתרכז בתחושות שהסקס גורם לנו ולא רק בפחד מלעשות סקס. אם זו הפעם הראשונה, טבעי שתהיו בלחץ. נסו להתרכז בסקס עצמו ובמה שזה גורם לכם להרגיש. נשימות עמוקות יעזרו לכם להקל על המחשבות המלחיצות. בכל נשימה נסו לחשוב באופן אקטיבי על הגוף שלכם, על מה כל חלק בגוף מרגיש עכשיו, ועל איך שהגוף של הפרטנר או הפרטנרית שלכם מרגיש כשהוא נוגע בגוף שלכם.

 

איך לעשות סקס בטוח?

סקס בטוח, או סקס מוגן, הוא דבר מאוד מאוד חשוב. סקס הוא חוויה מהנה וכיפית, אבל צריך להיזהר כי סקס לא מוגן יכול לגרום לנו להידבק במחלות מין. הדבר הראשון שצריך לעשות לפני שמתחילים לעשות סקס זה לקנות קונדומים. גם בנים וגם בנות- כולם צריכים שיהיו להם קונדומים. הפרטנר או הפרטנרית שלכם לא מוכנים לעשות סקס עם קונדום? זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה. ברגע שיש לכם בן זוג או בת זוג קבועים, אפשר לוותר על הקונדום. אבל רק אחרי שעשיתם בדיקות לגילוי מחלות מין, וראיתם שלשני הצדדים אין שום מחלה. אם אין לכם פרטנר או פרטנרית קבועים לסקס, אסור לוותר על קונדום! וגם חשוב לעשות בדיקות לגילוי מחלות מין באופן קבוע. מחלות המין הנפוצות הן כלמידיה, הרפס, זיבה, טריכומוניאזיס ו-HIV. 

 

כלמידיה

מחלה אסימפטומטית. כלומר ייתכן שנדבקתם במחלה, אבל לא תפתחו תסמינים שלה. זה אומר שעדיין תוכלו להדביק אחרים שכן יפתחו תסמינים. בין התסמינים הנפוצים של כלמידיה: הפרשות צהובות, כאבים במתן שתן, דימום אחרי קיום יחסי מין ולא בזמן מחזור (אצל נשים), כאבים רקטליים, דימום או הפרשות רקטליות. כלמידיה יכולה להוביל לדלקות באגן, להיריון מחוץ לרחם ולבעיות פוריות בנשים.

 

הרפס

הרפס של אברי המין מופיע בצורה של יבלות וכיבים על אברי המין. אפשר להיות נשאים של המחלה בלי לפתח תסמינים, אבל זו מחלה מאוד מידבקת. אין תרופה להרפס, אבל אפשר להקל על התסמינים באמצעות תרופות.

 

זיבה

זיבה יכולה להיות אסימפטומטית במקרים רבים, אך חוסר טיפול במחלה עלול לגרום לדלקות אגן, כאבי אגן כרוניים, והיריון מחוץ לרחם. הטיפול בזיבה הוא באמצעות אנטיביוטיקה.

 

טריכומוניאזיס

מחלה אסימפטומטית, שיכולה לגרום אצל נשים להפרשות מאבר המין, כאבים וגרד באבר המין, וכאבים במתן שתן ובזמן קיום יחסי מין.

 

HIV

HIV מועבר באמצעות מגע של נוזלי גוף, כמו דם, זרע, חלב אם, ונוזלים וגינליים. רוק, התעטשות ומגע לא מעבירים את הנגיף. סקס בלתי מוגן יכול לגרום להעברה של HIV. אין תרופה לנגיף ה-HIV, אבל יש תרופות שתפקידן לדכא את הנגיף ולהאריך את חיי הנשא או הנשאית, ולהוריד את הסיכון להדבקה של אחרים. קיימות גם תרופות שאפשר לקחת כדי להוריד את הסיכון להידבק בנגיף.

למדתם משהו חדש? שתפו עם החברים
מאמרים נוספים מהמגזין
לויטרה למכירה במרכז

כולם ללא יוצא מן הכלל שמעו על ויאגרה ולרוב גם מכירים את הוראות שימוש ויאגרה, אבל בכל הנוגע ללויטרה הולכים מעט לאיבוד. האם מדובר בשני

קרא עוד »
העגלה שלי

רוצים לדבר עם מומחה ?